Среда, 18.12.2024, 12:07
Приветствую Вас Гость



Каталог статей

Главная » Статьи » Защита растений

Відправ шкідників в НОКАУТ
Відправ шкідників в НОКАУТ

Шкідники сільськогосподарських культур становлять найбільш багаточисельну групу шкідливих організмів. Збитки від них в сільському господарстві дуже велики і в загальному обсязі значно перевищують втрати від любої з інших групп шкідливих організмів.

 

Велике розмаїття кліматичних умов і видового складу фітофагів, характерне для України, обумовлює потенційну можливість появи і значного розмноження того чи іншого шкідника при любому розкладі метеорологічних факторів. Економічна ефективність захисту посівів, в ряді випадків може досягати рівня збереження врожаю від повної загибелі.

 

Значної шкоди завдають спеціалізовані види, які пошкоджують близькоспорідненні види рослин. Деколи в природі складається така ситуація, коли в масовій кількості розмножуються і завдають шкоди культурам види, не мали раніше економічного значення Виходячи з цього, необхідно здійснювати системний підхід до контролю за динамікою чисельності шкідників. Протягом багатьох років великим лихом для сільгоспвиробників були і є бурякові довгоносики.

 

У зв`язку з підвищеною шкодочинністю звичайного бурякового довгоносика, бурякових блішок, хлібного жука, дротяників та інших комах і їх масовим розмноженням, обробка насіння системними препаратами не завжди спроможна утримувати популяції цих шкідників у межах економічних порогів шкодочинності. Тому необхідний пошук ефективних інсектицидів для обприскування посівів цукрових буряків.

 

Одним із достатньо ефективних інсектицидів є синтетичний піретроїд контактнокишкової дії - Нокаут, який пропонує компанія "Альфа-Хімгруп".

 

Нокаут відрізняється чітко вираженою контактно-кишковою дією. Під час дії впливає на нервову систему комах-шкідників, порушуючи проникність кліткових мембрані, блокує натрієві канали, чим викликає параліч центральної та периферійної нервових систем.

 

Завдяки добрій дії Нокаут високоефективний проти більшості шкідників сільськогосподарських культур. Максимальна ефективність досягається правильним початком роботи, що враховує власні спостереження перших ознак появи шкідників та дані прогнозів.

 

Обробіток проводять тоді, коли чисельність шкідників перевищує економічний поріг шкодочинності. При своєчасному проведенні обприскування часто достатньо обмежитися обробкою крайових смуг посіву завширшки до 100 м. І тільки при суцільному заселенні посівів шкідниками обробляють всю площу. Важливо забезпечити достатнє і рівномірне покриття рослин робочою рідиною - це одна із основних вимог.

 

Для приготування робочого розчину необхідну кількість Нокауту при ввімкненому режимі розмішування влити в заповнений на 1/3 водою бак обприскувача. Температура води повинна бути не вище 250С. Перемішувати робочий розчин до повного заповнення бака. Для достатньої ефективності дії препарату робочий розчин необхідно використати в день приготування.

 

Так як висока температура різко зменшує ефективність Нокауту, не проводити обприскування при температурі повітря та грунту вище 250С. Слід уникати обробіток в жарку погоду, коли температура повітря над грунтом вище, ніж у верхніх шарах повітря. В таких випадках утворюються висхідні потоки повітря і робочий розчин разом з препаратом швидко випаровується, внаслідок цього ефективність будь-якого препарату зменшується. Тому, для досягнення максимального ефекту, обприскування інсектицидом Нокаут рекомендується проводити у ранкові, до 10 годин і вечерні - з 18 до 22 годин при мінімальних висхідних потоках.

 

За даними Інституту цукрових буряків, який проводив в 2005 році державні реєстраційні випробування як в зоні недостатнього, так і достатнього зволоження, застосування інсектициду Нокаут 10% к.е. (діюча речовина альфа_циперметрин 100 г/л) на посівах цукрових буряків є ефективним засобом контролю основних шкідників сходів цієї культури.

 

Серед багатьох шкідників найбільше економічне значення в початковий період росту мали звичайний та сірий бурякові догоносики (Bothunoderes punctiventris та Tanimecus pilliatus) і бурякові блішки. Після досягнення чисельності бурякових блішок, сірого і звичайного довгоносиків вище економічного порогу шкодочинності (блішок 5-7, довгоносиків 0,2-0,4 особини на 1 м2) проводили обприскування сходів цукрових буряків у фазі сім`ядоль першої пари справжніх листків у культури препаратом Нокаут у нормі витрати 0,25 л/га.

 

Аналіз стану жуків показав, що вже через 1 добу на всіх варіантах із застосуванням інсектицидів було уражено від 76 до 93% жуків звичайного бурякового довгоносика, бурякові блішки гинули повністю.

 

Потрібно зазначити, що жуки сірого бурякового довгоносика, порівняно із звичайним, є більш стійкими до інсектицидів. Тому за аналогічних погодних умов у лабораторно-польовому досліді вони уражувалися менше, а ефективність обприскування була нижчою. Через одну добу після обробки ефективність Нокауту з нормою 0,25 л/га проти сірого довгоносика становила 65-73%, що було загалом на 14-28% менше, ніж проти звичайного довгоносика. На третю добу після обробки на всіх варіантах з інсектицидами спостерігали ураження не менше 80% сірого бурякового довгоносика. Смертність жуків при цьому варіювала від 37 до 50%.

 




Через п`ять діб після обприскування відсоток уражених жуків від застосування Нокауту був на рівні 93%, частка загиблих комах при цьому складала 53-63%, що відповідало рівню ефективності стандартного препарату з аналогічним вмістом діючої речовини. Таким чином, в умовах, коли чисельність шкідників у більшості випадків перевищувала існуючі економічні пороги, пороги шкодочинності обприскування посівів цукрових буряків Нокаутом дало можливість захистити рослини культури від шкідників сходів. Окрім зменшення пошкодження та зрідження шкідниками посівів буряків у початковий період їх росту, обробка інсектицидом забезпечила збереження оптимальної густоти стояння рослин на період збирання, що забезпечило одержання більшої урожайності коренеплодів, порівняно з контролем, де обприскування не проводилось і спостерігалося випадання рослин буряків.

 

На дослідних полях, на варіанті з інсектицидами отримали істотне підвищення врожайності коренеплодів та збору цукру з одного гектару. За рахунок збереження оптимальної густоти стояння рослин маса коренів, що були зібрані з оброблених ділянок перевищувала цей показчик у контролі на 11,6-14,3 т/га. Прибавка по збору цукру становила 2-2,5 т/га.

 

Нокаут є абсолютно безпечним для бджіл, завдяки своїм репелентним властивостям, які відганяють бджіл від оброблених ділянок. В зв`язку з цим його можна застосовувати на сільськогосподарських культурах в період їх цвітіння.

 

При застосуванні Нокаут сумісний з багатьма пестицидами, за винятком алканілових сумішей.

 

Для запобігання виникнення резистентності рекомендується не використовувати його більше двох раз на сезон на одній культурі і чергувати застосування препарату із застосуванням інсектицидів інших хімічних класів, наприклад фосфорорганічних. Для підвищення ефективності проти довгоносиків можливе внесення Нокауту у баковій суміші з фосфорорганічними інсектицидами, які беруть у половинній нормі витрати.

 

При дотриманні рекомендованих доз застосування, Нокаут є безпечним для ссавців і птахів. На корисних комах він справляє меншу дію, ніж інші інсектициди. Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям і низьким нормам внесення, препарат практично не мігрує за профілем грунту і не потрапляє до грунтових вод.

 

За даними Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя, який проводив в 2005 році вивчення динаміки залишкової кількості альфа-циперметрину, діючої речовини інсектициду Нокаут показали, що залишкові кількості альфа-циперметрину не накопичуються в коренеплодах цукрових буряків та інших сільськогосподарських культур.

 

В ході досліджень було встановлено, що в зелених рослинах залишкова кількість альфа-циперметрину знижувалась протягом періоду вегетації і через 20 діб виявлялась в мінімальній кількості.

 

В коренеплодах альфа-циперметрин виявлявся через 7 діб після обробітку в кількості менше 0,002 мг/кг, а в період збирання врожаю в зелених рослинах, коренеплодах і грунті залишкової кількості діючої речовини не виявлено.

 

Переваги інсектициду Нокаут, к.е. (альфа-циперметрин 100 г/л):
Швидка та тривала дія на шкідників. 
Ефективний на всіх стадіях розвитку комах. 
Не фітотоксичний при застосуванні у рекомендованих дозах. 
Безпечний для медоносних бджіл. 
Застосування в малих дозах, що практично виключає можливий негативний екологічний ефект. 
Стійкий до змивання дощем. 
Має репелентні та антифідингові властивості. 
Дозволяє уникнути кількісних та якісних втрат урожаю від шкодочинних комах. 
Завдяки досконалій формуляції, діюча речовина надійно утримується на поверхні рослини.

 

Відпрацьовуючи повну технологію захисту цукрових буряків, яка грунтується на застосуванні власних препаратів, компанія "Альфа-Хімгруп" зареєструвала препарат Нокаут саме на цій культурі, враховуючи його швидку нокаутуючу дію на шкідників.

 

Висока ефективність, невисока гектарна вартість обробітку дають підстави включення інсектициду в інтегровані системи захисту багатьох сільськогосподарських культур. Успішне використання в усіх регіонах світу препаратів з аналогічною діючою речовиною для знищення великої кількості комах різноманітних класів розширюють перспективу захисту посівів зернових колосових культур, кормового буряку, ріпаку, гірчиці, гороху, льону, капусти, кормових трав, яблуні, виноградної лози, лісових насаджень, в тому числі, багатьох культур методом авіаобробок.

 

Інсектицид Нокаут є ефективним і екологічно доцільним засобом контролю основних шкідників.

 

Застосовуючи Нокаут, ви завдаєте удар на випередження, відправивши шкідників за межі шкодочинності і тим самим збережете врожай.

 

Кузьмич Віталій Сергійович

Вчений-агроном,

провідний спеціаліст по засобам захисту рослин
Категория: Защита растений | Добавил: Agro-Consulting (03.02.2010) | Автор: Agro-Consulting
Просмотров: 1262 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Семена
Риверм
Гумат калия
Форма входа
Ваши счета LiqPay
Спецпоиск
СпецПоиск

на www.udobrenia-szr.com.ua
во всем интернете
установить СПЕЦПОИСК на Вашем сайте
Тематич. статьи
Экологическое земледелие [9]
Выращивание сельскохозяйственных культур [13]
Технология обработки почвы [14]
Семенной материалл [1]
Защита растений [23]
Актуальные статьи и пупликации
Болезни и вредители [1]
Поиск по сайту
Калькулятор
Block title
Счётчик тиц
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Test
Узнай свой IP адрес
Копирование и использование материалов разрешается только
с указанием гиперccылки на сайт www.udobrenia-szr.com.ua как на источник информации.
Все права защищены!!!/SPAN> Copyright MyCorp © 2024 |

Rambler's Top100