Среда, 18.12.2024, 12:02
Приветствую Вас Гость



Каталог статей

Главная » Статьи » Защита растений

ОТАМАН не дасть бур'янам жодного шансу
ОТАМАН не дасть бур'янам жодного шансу

Практично, вже закінчились жнива, та в аграрному секторі попереду ще три, не менш напружені за попередні , місяці осені. Це час, коли потрібно зібрати з полів урожай культур, які посіяли весною, посіяти озимі і підготувати сільськогосподарські угіддя до веснянопольових робіт. За прикладом цього року ми бачимо, що весна може наступити пізно та стрімко і на коні був той, хто підготовку грунту почав ще восени.

 

Оскільки бур`яни були і залишаються основною небезпекою при вирощуванні всіх без винятку сільськогосподарських культур, боротьбу з ними потрібно проводити спираючись на особливості біологічного розвитку. Як відомо, бур`яни зменшують врожай, конкуруючи з культурами за споживання води, поживних речовин, світла, затруднюють збирання. Крім того, рослини бур`янів мають особливість продукувати величезну кількість насіння. Кожна насінина являє собою потенційну рослину бур`яну в майбутньому. Коли насіння бур`янів дозріває, воно розноситься вітром по поверхні грунту і часто залишається життєздатним протягом кількох років. Через довготривалий період спокою в грунті, знищити їх практично неможливо.

 

Багаторічні бур`яни, які можуть розмножуватись ще й вегетативним способом, важче піддаються знищенню і боротьба з ними повинна відрізнятися від боротьби з однорічними бур`янами.

 

Використання гербіцидів для контролю і знищення бур`янів на сьогоднішній час є основною економічно виправданою складовою частиною боротьби проти них. Вирощувати високі врожаї без застосування інноваційних технологій неможливо, тому в господарствах де застосовуються інтенсивні технології вирощування сільгоспкультур, гербіциди майже повністю витіснили механічний метод боротьби з бур`янами.

 

Порівняно з механічним та ручним способами знищення бур`янів, гербіциди забезпечують більш ефективний та економічно вигідний контроль.

 

Гербіциди розділяють на селективні, які діють вибірково на бур`яни, не завдаючи шкоди культурі і неселективні, суцільної дії, які знищують всю рослинність.

 

Найбільш відомими гербіцидами суцільної дії є препарати на основі гліфосату, що понад 30 років виправдано використовуються у всьому світі. Вони є незамінними для знищення як однорічних, так і багаторічних злакових та дводольних бур`янів.

 

Завдяки системній неселективній дії гліфосат, потрапляючи на вегетуючі зелені частини бур`янистих рослин (листя, стебла, паростки), проникає всередину й розноситься по всіх органах, в тому числі і до кореневої системи. Діюча речовина порушує синтез амінокислот, необхідних для росту та життєдіяльності і бур`яни гинуть протягом двох трьох тижнів, а їхні залишки розкладаються на органічні сполуки.

 

В умовах ринкової економіки, коли основною метою господарювання є одержання стабільного прибутку, заходи по захисту рослин потрібно проводити з урахуванням ефективності та економічної доцільності.

 

Використовуючи ефективні, але більш дешеві препарати, можна рентабельно вести господарювання, витрачаючи менші кошти для захисту сільгоспкультур.

 

Понад 5 років відомий багатьом сільгоспвиробникам гербіцид суцільної дії Отаман. Особливістю гербіциду Отаман ( діюча речовина гліфосат, 480 г/л) є його здатність глибоко проникати в рослину знищую чи як наземну масу так і коріння. Препарат пригнічує білковий синтез в клітинах рослин,внаслідок чого відбувається інгібізація синтезу хлорофілу з наступним відмиранням бур`янів. Завдяки сучасній поверхнево-активній речовині гербіцид Отаман швидко та ефективно проникає через листя та інші зелені частини рослин та розповсюджується по всіх органах, включаючи кореневу систему. Перші ознаки гербіцидного ефекту відмічаються через 5-7 днів - спочатку спостерігається пожовтіння листя, потім рослини поступово в`януть. Повна загибель наступає через 10-14 днів після застосування, найпізніше через 20 днів.

 

Надійність препарату проявляється у вигляді стабільного гербіцидного ефекту навіть коли використовується для приготування робочого розчину вода різного ступеня жорсткості ( від рН 5 до рН 8 ).

 

Отаман характеризується низьким рівнем піноутворення під час приготування робочого розчину. Завдяки цій властивості можливе використання препарату методом малооб`ємного обприскування, в тому числі дозволено застосування методом авіаційного внесення.

 

Отаман застосовується шляхом обприскування вегетуючих бур`янів та іншої небажаної рослинності на початкових фазах розвитку. Найкраще дія препарату проявляється в період активного росту бур`янів aле до початку цвітіння , що дає змогу повністю позбутися всіх злісних багаторічних бур`янистих рослин, таких як пирій повзучий, гумай, осот рожевий, берізка польова, гірчак березковидний та інших.

 

Отаман відрізняється великою пластичністю щодо строків застосування. Його можна застосовувати в широкому діапазоні температур, в якому рослини зберігають свою життєздатність: весною з початком вегетації бур`янів, перед посівом, або до сходів культури, влітку між зборами або після збирання врожаю, восени до настання заморозків, поки продовжується активний ріст бур`янів. Оптимальна температура повітря під час внесення знаходиться в межах +10...+250С.

 

Для боротьби з багаторічними, особливо коренепаростковими бур`янами, Отаман найкраще застосовувати восени в період завершення росту і розвитку, коли відбувається відтік елементів живлення в кореневу систему.

 

Після збирання врожаю, якщо є час до посіву наступної культури, а в орному шарі грунту достатньо вологи для проростання багаторічних бур`янів, то краще провести дискування рунту для стимуляції проростання кореневищ, що знаходяться у стані спокою. І коли багаторічники рівномірно проростуть - обробити поля Отаманом.

 

Якщо після збирання попередника до проведення основного обробітку грунту часу на проведення дискування та очікування поки відростуть і розвинуться бур`яни недостатньо, а в той же час багаторічні бур`яни мають добре розвинену зелену надземну частину,- від дискування краще відмовитись.

 

Недоцільно проводити дискування перед внесенням гербіциду Отаман в період посухи, оскільки бур`яни відростатимуть довго і неповністю. Якщо перед обприскуванням була спекотна суха погода норму витрати Отаману потрібно взяти максимальну, або навіть вищу від рекомендованої, оскільки під дією стресу покривна тканина рослин потовщена, утворюється інтенсивний восковий наліт.

 

В стресових умовах і при високій чисельності бур`янів потрібно підсилити гербіцидну дію Отаману. Для цього до робочого розчину потрібно додати аміачної селітри або карбаміду з розрахунку 2 кг на 100 л води. Додавання карбаміду створює кращу пропускну здатність кутикули листя, сприяє засвоєнню пестицидів, підсилює їх ефективність. Добрива також пом`якшують робочий розчин при використанні води з високим вмістом карбонатів.

 

Якщо поля сильно забур`янені осотом, а особливо берізкою польовою, ефективне застосування Отаману разом з гербіцидом на основі амінної солі 2,4 Д (Діамант). Суміш Отаману (5 л) і 2,4 Д (1л) знищить не тільки осот, берізку польову, щавель кінський, а й інші багаторічні ( в тому числі дерев`янисті і чагарникові) рослини. Таку суміш необхідно готувати безпосередньо перед обприскуванням і вносити одразу після приготування.

 

Слід враховувати той факт, що препарат не діє на бур`яни та насіння, що не зійшли. Тому, якщо потрібно контролювати вплив бур`янів довший період, можливе застосування Отаману з ацетохлором (Еталон) для знищення однорічних бур`янів, які будуть сходити пізніше. На парових та стерньових полях проти комплексу багаторічних ця суміш дає прекрасний результат і є економічно вигідною.

 

Отаман є абсолютно селективним стосовно трансгенних культур, які мають ген стійкості до гліфосату, що дає змогу застосовувати гербіцид безпосередньо на посівах культурних рослин в рекомендовані строки у відповідних нормах.

 

Можливе застосування Отаману для десикації ряду культур (зернові, соняшник, ріпак, льон та інших) з метою зниження втрат під час збирання та знищення бур`янів. Зерно культур, що були оброблені , використовується без обмежень для виробництва кормів, продовольчих цілей та у пивоварінні.

 

Гербіцид Отаман вирізняється низькою токсичністю. Його унікальна хімічна природа перевершує відомі гербіциди інших класів широким спектром видового ураження бур`янів та за рівнем безпеки для тваринного світу і довкілля. Препарат не токсичний для бджіл, але токсичний для риб. Тому необхідно уникати забруднення водоймищ і джерел питної води залишками препарату під час промивання тари і обладнання.

 

При внесенні Отаману відсутні будь які обмеження по сівозміні. Після Отаману, витримавши строки очікування, можна висівати любу культуру. Препарат не проявляє ґрунтову активність, а при контакті з грунтом міцно зв`язується та утримується його частками до повної інактивації, що повністю виключає дію гербіциду через коріння і проростаюче насіння. В грунті Отаман швидко розкладається на звичайні природні сполуки: воду, нітрати, фосфати та вуглекислий газ.

 

Під час досліджень залишкової кількості гліфосату (діючої речовини гербіциду Отаман), що проводив Інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя виявлено швидке зниження його вмісту протягом 14 днів після обробітку. В зерні пшениці і ячменю в період збору врожаю залишок гліфосату складав 0,4-0,5мг/кг, в грунті також не перевищував величину допустимого рівня. Гербіцидна дія Отаману проявляється в мінімальній нормі витрати. Використавши всього 2 л на 1 гектар можна знищити однорічні бур`яни в фазі 3 листків. При 3 л/га піддаються контролю молоді рослини пирію повзучого висотою до 10 см і осоту рожевого з діаметром розетки 10 12 см. В більш пізні фази росту і наявності важкознищувальних бур`янів норму витрати збільшують до 4 6 літрів в залежності від кількісного і ви дового складу. Ці дані підтверджені науковими дослідженнями в Інституті захисту рослин під час реєстраційних випробувань і широким застосуванням у сільськогосподарському виробництві протягом більше п`яти сезонів.

 

Щоб ефективність від застосування Отаману була високою, обприскування проводити за сухої безвітряної погоди при відсутності на рослинах пилу, вологи від дощу або роси. Відкладіть обробку на інший час, якщо протягом наступних 6 годин очікується дощ: він змиє розчин з листя бур`янів раніше, ніж препарат проникне в рослину.

 

Не рекомендується застосовувати Отаман, коли рослини перебували у стані стресу: тривалий вплив низьких температур, якщо очікуються заморозки, відразу після них, дія інших гербіцидів, а також при високій температурі повітря (понад 270С). З цієї ж причини не рекомендується проводити повторні обробки до закінчення періоду очікування.

 

Не проводити полив, зрошення площі, які оброблялись, протягом доби. Після рясних дощів потрібно зачекати 4-5 днів, коли зменшиться вміст води в тканинах рослин і відновиться поглинальна здатність, і тільки тоді проводити обробіток гербіцидами.

 

Основний обробіток грунту бажано проводити якомога пізніше після внесення препарату, не раніше, ніж через 2 тижні, оскільки, не зважаючи на видиму загибель бур`янів, їхня коренева система завжди гине повільніше.

 

Переваги гербіциду Отаман в.р. (ізопропіламінна сіль гліфосату, 480 г/л):
Ефективно знищує всі багаторічні і однорічні бур`яни; 
Не має активності в грунті, не впливає на сівозміну; 
Абсолютно безпечний для навколишнього середовища; 
Має широкий спектр використання, застосовується практично під усі сільськогосподарські культури; 
Заощаджує Ваш час, кошти і ресурси.

 

Отаман ідеальний препарат для вирощування культур за ресурсозберігаючими ґрунтозахисними технологіями. Застосування Отаману в системах парового, зяблевого, та мінімального обробітку грунту зменшить витрати на обробіток, скоротить їх кількість, чим знизить рівень ерозії грунтів, підвищить вологозабезпеченість і створить оптимальні умови для росту нової культури.

 

Застосовуючи препарат Отаман восени, Ви робите перший крок до вдалого початку робіт в новому агросезоні.

 

Кузьмич Віталій Сергійович

Вчений-агроном,

провідний спеціаліст по засобам захисту рослин
Категория: Защита растений | Добавил: Agro-Consulting (03.02.2010) | Автор: Agro-Consulting
Просмотров: 3467 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Семена
Риверм
Гумат калия
Форма входа
Ваши счета LiqPay
Спецпоиск
СпецПоиск

на www.udobrenia-szr.com.ua
во всем интернете
установить СПЕЦПОИСК на Вашем сайте
Тематич. статьи
Экологическое земледелие [9]
Выращивание сельскохозяйственных культур [13]
Технология обработки почвы [14]
Семенной материалл [1]
Защита растений [23]
Актуальные статьи и пупликации
Болезни и вредители [1]
Поиск по сайту
Калькулятор
Block title
Счётчик тиц
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Test
Узнай свой IP адрес
Копирование и использование материалов разрешается только
с указанием гиперccылки на сайт www.udobrenia-szr.com.ua как на источник информации.
Все права защищены!!!/SPAN> Copyright MyCorp © 2024 |

Rambler's Top100