Среда, 18.12.2024, 12:04
Приветствую Вас Гость



Каталог статей

Главная » Статьи » Защита растений

ДІКСІЛ. Якісний протруйник - шлях до успіху
ДІКСІЛ. Якісний протруйник - шлях до успіху

Так склалося, що в аграрному секторі під час жнив напруження не менше, ніж на початку весни. Адже зараз потрібно, не тільки вчасно зібрати посіяне, а й підрахувавши економічні результати року, зробити заділ на майбутній врожай. Як заведено, справжні господарі про формування майбутнього врожаю починають турбуватися ще до сівби.

 

Попри всі негаразди з ціновою політикою, біля 60% аграрних підприємств формують свій прибуток саме за рахунок зернового клину. Основне місце в ньому по праву належить озимій пшениці. Не зважаючи на труднощі з перезимуванням, ця культура являється домінуючою. Площі зайняті нею завжди залишаються стабільними і складають близько 6-7 млн. гектарів.

 

Тому роботи по підготовці грунту і насіння до висіву озимих починаються вже зараз. Відомо, що основним елементом високого врожаю є генетичний потенціал, закладений в здоровому насіннєвому матеріалі. Через насіння передається багато небезпечних хвороб, а саме зерно за хімічним складом є повноцінним живильним середовищем ддя розвитку багатьох мікроорганізмів, в тому числі і грибкових інфекцій.

 

Рослини уражуються під час проростання насіння в грунті хворобами, які поширюються спорами з поверхні насінини, через грунт або з рослинних рештків злаків у грунті. Збудники летючої сажки пшениці, жита та ячменю зимують всередині насінини і проявляються при виколошуванні. В пшениці та ячмені всі частини колоса, крім стрижнів перетворюються в пухку чорну спорову масу ще до виходу з ложа листка. Уражений колос виходить з ложа спочатку вкритий тонкою прозорою оболонкою, крізь яку видно чорну масу теліоспор. На житі летюча сажка проявляється на нижній частині колоса, де утворюється пухка спорова маса, яка погано розпорошується. Верхня частина колоса зберігає вигляд здорового, але не утворює зерна. В окремих випадках аналогічні симптоми спостерігаються на пшениці і ячмені.

 

Теліоспори твердої сажки потрапляють на зерно і в грунт, розпорошуючись під час збирання, обмолоту та очищення зерна. Джерелом інфекції є заспорене зерно, тара, сівалки. Рослини ячменю можуть заражуватись через грунт, оскільки теліоспори твердої або кам'яної сажки ячменю зберігаються в грунті до одного року. На інших зернових культурах теліоспори твердої сажки зберігають життєдіяльність у грунті лише два-три тижні і грунт не є джерелом інфекції.

 

Серед найбільш поширених і шкодочинних хвороб є кореневі гнилі. Збудники цих хвороб передаються в основному через грунт (частково через рослинні рештки) та після проростання зерна уражують рослини злаків. До цієї групи хвороб належать: звичайна або гельмінтоспоріозна, фузаріозна, церкоспорильозна, офібольозна, ризоктоніозна кореневі гнилі.

 

Збудники хвороб листя такі як борошниста роса, септоріоз, види іржі, гельмінтоспоріози уражують сходи зернових культур, послаблюють їх ріст, зменшують кореневу систему і кущення, нега-тивно впливають на загальний стан рослин.

 

Майбутній врожай найбільше зменшують хвороби колосу (види сажки, фузаріозу, бактеріозу, альтернаріозу, септоріозу, оливкової плямистості, гельмінтоспоріозу та ін.) і хвороби, які уражують верхній прапорцевий листок (борошниста роса, септоріоз, види іржі, плямистості). Втрати від них при розвитку епіфітотії можуть сягати половини загальних втрат урожаю. Хвороби, які уражують нижній ярус листя дають значно менші втрати і в порівнянні з попередніми є несуттєвими.

 

Насіннева інфекція підсилює розвиток хвороб, збудники яких знаходяться в грунті і на рослинних рештках, і за сприятливих умов шкодочинність сягає максимального рівня.

 

Тому протруєння насіння є обов`язковим елементом системи захисту злакових культур від найбільш шкодочинних хвороб на початковому етапі розвитку. Воно є найважливішим заходом, завдяки якому можна досягти максимального результату за рахунок мінімальних економічних витрат.

 

До того ж, тільки завдяки протиотруєнню можна захистити зернові культури від різноманітних сажкових хвороб. В період вегетації обробка фунгіцидами не дає бажаного результату через неможливість блокувати розвиток міцелію збудника. Особливо небезпечними є збудники летючої сажки, спори якої знаходяться всередині насінини в так званих сажкових мішечках - незруйнованій оболонці зернівки.

 

Таким чином, застосувавши протруйник, ми збережемо насіння від збудників хвороб, які передаються через насінневий матеріал, від пліснявіння в грунті в умовах надмірної вологи, знизимо ураження сходів кореневими гнилями. Крім того, завдяки лікувальній дії багатьох препаратів зменшимо наслідки пошкоджень і травмувань, які трапились під час збирання і підготовки насіння, а ростостимулююча дія забезпечить загальне оздоровлення рослин і покращить перезимівлю озимих культур.

 

На сьогоднішній день в Україні для передпосівного обробітку насіння зернових зареєстрована достатня кількість протруйників, які відрізняються, як складом препаративної форми, так і механізмом дії на збудники хвороб. В цих умовах кожний виробник вирішує сам, якому препарату віддати перевагу в залежності від фітосанітарного стану земель в господарстві, прогнозу станції захисту рослин відносно розвитку тих чи інших хвороб і шкідниківЕкономічний чинник в цьому випадку є не останнім аргументом.

 

Компанія "Альфа.Хімгруп" пропонує високоефективний фунгіцид системної дії Діксіл 6% Т.К.С., діюча речовина тебуконазол 60 г/л. Цей препарат, відповідаючи сучасним вимогам, поєднує в собі високу ефективність і низьку гектарну норму витрати, що в поєднанні з доступною ціною робить його застосування досить привабливим.

 

Діксіл - фунгіцид превентивної та куративної дії призначений для знищення збудників летючої, твердої та інших сажкових захворювань, кореневих гнилей, септоріозу, плямистостей, при певних умовах має побічну дію на борошнисту росу.

 

Діюча речовина препарату Діксіл - тебуконазол належить до фунгіцидів триазолової групи. Механізм дії полягає в порушенні процесу створення клітинних мембран патогенних грибів, що призводить до їх загибелі і дозволяє отримати здорові і дружні сходи навіть при високому рівні інфекції. Препарат, проникаючи в середину насіння, знищує збудників хвороб, які перебувають в насінині, на його поверхні, а також захищає проростки від ґрунтової інфекції.

 

За своїм спектром дії Діксіл перевершує інші препарати для обробки насіння тим, що поглинається поступово і діє довше як на внутрішню так і на зовнішню інфекцію. Це пояснюється тим, що тебуконазол є одним з найбільш активних представників групи триазолів і відрізняється від інших похідних триазолу характерним механізмом дії на патогени. Відмічається два місця атаки: гальмування синтезу ергостеролу шляхом інгібізації деметілізації в положенні С-14 і накопичення стеринів, діючих на метаболізм гриба. В зв`язку з цим Діксіл гальмує темпи розвитку набутої стійкості патогенів до інших похідних триазолу.

 

Проникаючи в рослини у значній кількості, препарат проявляє ретардантні властивості - внаслідок порушення синтезу гіберелінів, гальмується процес подовження міжвузль у злакових культур, що уберігає рослини від переростання в умовах вологої і теплої осені та надлишку азоту в грунті. При цьому рослини мають змогу краще розкущитись, сформувавши більш міцну кореневу систему.

 

Потрібно пам`ятати, що препарати триазолової групи до яких відноситься і Діксіл, за умов низької чи підвищенної вологості за глибокої заробки насіння (більше 5 см), можуть затримувати появу сходів (Ковалишина, 2006). Тому при використанні Діксілу глибина заробки насіння не повинна перевищувати 4 см.

 

Діксіл активізує захисні властивості пошкодженого насіння, заліковує мікротріщини, попереджує розвиток шкідливих мікроорганізмів і не має негативного впливу на схожість травмованого насіння. Все це дозволяє підвищити енергію проростання і польову схожість більш, ніж на 10% і отримати приріст урожаю понад 5 ц з кожного гектара.

 

Хоч ростостимулююча дія Діксілу уповільнює темпи росту наземної маси на 1-2 дні, сходи з насіння протруєного препаратом відрізняються дружністю та однорідністю, а через 3-4 тижні вони повністю відновлюють втрачені позиції.

 

Добре досліджена ефективність препарату Діксіл у виробничих умовах проти збудників основних хвороб на початковому етапі росту на посівах ячменю і пшениці. За даними Агрономічної дослідної станції Національного аграрного університету визначення ефективності застосування протруйника свідчать про високу чутливість збудників захворювань до Діксілу з нормами витрати 0,4-0,5 л/т. Так зменшення ураження ячменю летючою сажкою складало 100%, кореневими гнилями на 81-94% , септоріозом - 83-89 та гельмінтоспоріозом - 81-86% відповідно.

 

При протруєнні препаратом Діксіл насіння пшениці з нормами витрати 0,4-0,5 л/т від ураження твердою сажкою пшеницю вдалося захистити на 100%, від кореневих гнилей на 84-89% та від септоріозу на 65-74%.

 

Застосування Діксілу вплинуло на загальне оздоровлення рослин. Енергія проростання і польова схожість ячменю і пшениці підвищилась на 8-10 і 11-14% відповідно.

 

Завдяки мінімальному вмісту діючого компоненту (на 1 га витрачається не більше 10 г діючої речовини) відсутній вплив на чисельність корисної флори і фауни, препарат не накопичується в грунті і рослинах, екологічно безпечний для навколишнього середовища.

 

Переваги протруйника фунгіциду Діксіл т. к. с. (тебуконазол , 60 г/л ): 

Захищає насіння, проростки та рослини від широкого спектру збудників хвороб, які присутні на насінні та в грунті. 
Довготривалий ефект фунгіцидної дії дозволяє ефективно контролювати розвиток хвороб листя на початку росту і розвитку рослин та нерідко зменшити кількість обробок рослин фунгіцидами, або повністю виключити їх (на ярих культурах). 
При обробці насіння можна застосовувати протруйник сумісно з іншими препаратами інсектицидної та стимулюючої дії, які мають реакцію середовища близьку до нейтральної. 
Низька норма витрати, найкращий вибір у співвідношенні "ціна-якість". 
Препарат у своєму складі містить фарбник червоного кольору для кращого контролю якості протруєння та плівкоутворювач для захисту насіння від мікротравм.


 

Діксіл починає захист насіння і проростків, закладає фундамент майбутнього врожаю. На допомогу йому прийдуть інші перевірені препарати включені в систему захисту зернових компанії "Альфа-Хімгруп". Якщо спостерігається загрозливий розвиток шкідників - застосовують СуперБізон на основі диметоату 400 г/л, (його можна використовувати під час протруєння з нормою 2 л/т), для знищення мишовидних гризунів незамінним є Роденфос.

 

Вирощування зернових культур - складний і трудомісткий процес, а застосування препаратів компанії "Альфа-Хімгруп" дозволить оптимізувати витрати і налагодити високоприбуткове виробництво зерна.

 

Матеріал підготував: 

 

Кузьмич Віталій Сергійович

Вчений-агроном, провідний спеціаліст по засобам захисту рослин
Категория: Защита растений | Добавил: Agro-Consulting (03.02.2010) | Автор: Agro-Consulting
Просмотров: 1381 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Семена
Риверм
Гумат калия
Форма входа
Ваши счета LiqPay
Спецпоиск
СпецПоиск

на www.udobrenia-szr.com.ua
во всем интернете
установить СПЕЦПОИСК на Вашем сайте
Тематич. статьи
Экологическое земледелие [9]
Выращивание сельскохозяйственных культур [13]
Технология обработки почвы [14]
Семенной материалл [1]
Защита растений [23]
Актуальные статьи и пупликации
Болезни и вредители [1]
Поиск по сайту
Калькулятор
Block title
Счётчик тиц
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Test
Узнай свой IP адрес
Копирование и использование материалов разрешается только
с указанием гиперccылки на сайт www.udobrenia-szr.com.ua как на источник информации.
Все права защищены!!!/SPAN> Copyright MyCorp © 2024 |

Rambler's Top100