Богатир - подвійна сила для захисту Вашого врожаю!
Одним із найважливіших завдань при вирощуванні с/г культур є захист майбутнього урожаю від чисельних грибкових захворювань. Розвитку хвороб сприяють висока вологість (80 - 90%) та помірна температура повітря (18 - 20 °С), наявність краплинної вологи в нічні та ранкові години, різкі коливання температур, випадання рясних рос та туманів.
Так, для картоплі та помідорів найнебезпечнішою грибною хворобою є фітофтороз, який приводить до того, що уражені листки та стебла буріють, загнивають, вся рослина передчасно відмирає.
Огірки, цибулю та хміль пошкоджує несправжня борошниста роса. Виноград уражається мільдью, чорною плямистістю, сірою та білою гниллю. Ріпаку шкодить альтернаріоз, пероноспороз та сіра гниль. Втрати можуть досягати 50%, а то й зовсім хвороба знищить урожай. Контактні препарати мають низьку ефективність - до 55%.
Найкращий захист можуть забезпечити тільки препарати системно - контактної дії, біологічна активність яких становить більше 80%.
Вдало пройшов реєстраційні випробування та успішно використовується новий препарат від компанії Альфа - Химгруп - Богатир, який дійсно наділений богатирською силою проти збудників класу Oomycetes.
Богатир, з.п. - комбінований системно - контактний фунгіцид, який рекомендується проти несправжньої борошнистої роси овочевих культур, тютюну та хмелю, фітофторозу картоплі та томатів, мільдью винограду та інших хвороб.
Високу біологічну ефективність та надійність фунгіцид має завдяки двом діючим речовинам: металаксил - 80 г/кг; манкоцеб - 640 г/кг.
Металаксил системно захищає оброблені та молоді пагони, а манкоцеб є контактним препаратом, який захищає рослини від чорної та звичайної парші, альтернаріозу, а також має стимулюючу дію на ріст і розвиток рослин.
Добре досліджена ефективність фунгіциду Богатир проти грибкових захворювань винограду. За даними лабораторії захисту рослин Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова в Україні грибкові хвороби винограду щорічно знищують понад 40% урожаю, а в окремі роки втрати урожаю сягають 50% і більше.
У всіх зонах виноградарства найбільшої шкоди насадженням спричиняє мільдью. В роки підвищеної вологості хвороба розвивається по типу епіфітотії і при відсутності захисних заходів або невчасному їх проведенні вона може знищити весь урожай, привести до поганого визрівання лози, що суттєво знижує продуктивність насаджень у наступні роки. В Україні мільдью розвивається щороку, а кожні 2-3 роки із 10 вона розвивається по типу панфітотії. В 1997 році хвороба знищила більше 50% винограду.
Мільдью уражає всі зелені органи виноградних кущів - листя, суцвіття, ягоди, пагони. На листах викликає появу блідо-зелених або жовтуватих "маслянистих" плям, які у вологу погоду покриваються білим конідіальним спороношенням. Уражені тканини листків стають жовто-бурими у білих сортів і темно-червоними у сортів із забарвленою ягодою. Уражені тканини засихають, листя відмирає та осипається. На зелених пагонах, вусиках, гребнях, суцвіттях та ягодах мільдью викликає появу видовжених, коричневих вдавлених плям, які у вологу погоду теж покриваються конідіальним спороношенням.
Ягоди уражаються мільдью на початку росту. Тканини уражених ягід буріють, приймають фіолетовий відтінок і відмирають. Ягоди стають спотвореними, грушовидної форми. Вони осипаються.
Після переводу виноградників на штамбові формування кущів великої шкоди насадженням стали причиняти хвороби, що уражають пагони та багаторічні здерев'янілі частини кущів - плодові ланки, рукави та штамби. З даної групи хвороб повсюди поширена чорна плямистість та інфекційне засихання кущів.
Чорна плямистість відома на виноградниках здавна, а на насадженнях з штамбовими формуваннями кущів шкодочинність її значно посилилась. Хвороба поширена у всіх зонах виноградарства на насадженнях усіх сортів. Уражає зелені та здерев'янілі частини виноградних кущів. На зелених органах викликає чорно-бурі цятки, які, збільшуючись, зливаються у видовжені плями. Уражені тканини розтріскуються. Навколо вічок зрілих пагонів знебарвлює кору та приводить до відмирання приблизно 50% вічок, зменшуючи цим самим продуктивність кущів.
Інфекційне засихання розвивається по типу трахеотоксикозу. Весною затримує розвиток кущів. На уражених кущах укорочені міжвузля, листя дрібне, хлоротичне, деформоване. Ягоди протягом кількох днів буріють.
Дослідження ареалу та шкодочинності хвороб деревини, що проведені лабораторією захисту рослин Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є Таїрова, свідчать про те, що інфекційне засихання та чорна плямистість щорічно знищують в Україні 25 - 30% урожаю на фоні захисних заходів, що проводяться в боротьбі з мільдью.
Оїдіум також поширений у всіх районах виноградарства. Уражує всі зелені органи та ягоди. Уражені тканини відмирають, листки перестають рости, скручуються, засихають та осипаються, а ягоди в суху погоду засихають, а у вологу - згнивають. При відсутності заходів боротьби в роки епіфітотій оїдіум знищує весь урожай.
Для захисту винограду від грибкових хвороб застосовується система хімічних заходів, основою якої є чисельні обробки насаджень фунгіцидами.
Богатир являється високоефективним фунгіцидом проти грибкових хвороб винограду. Препарат надійно захищає виноградні кущі та урожай від чорної плямистості та мільдью, суттєво знижує інтенсивність ураження винограду оїдіумом, сірою та білою гнилями.
У виробничих умовах ефективність складає: проти чорної плямистості на зелених однорічних пагонах 73,2%-79,9%, проти мільдью на листках 90,1 - 93,5%, проти мілдью на гронах 87,3 - 92,1%, проти оїдіуму на листках 82,1 - 84,2%, проти оїдіуму на гронах 88,6%, проти оїдіуму на пагонах 86,2%, проти сірої гнилі 52,3%, проти білої гнилі 67,2%.
Застосування фунгіциду Богатир у боротьбі з грибковими хворобами винограду забезпечує прибавку урожаю в межах від 27,3 до 35,3 ц/га вартістю від 2730 до 3530 грн/га. При загальних витратах на проведення заходів боротьби з грибковими хворобами винограду в сумі 850 грн/га Богатир забезпечує чистий прибуток від 1607 до 2327 грн/га.
Затрати на проведення заходів боротьби з грибковими хворобами винограду за допомогою препарату окуповуються в 1,43 - 1,93 раза.
Богатир не проявляє фітоцидної дії відносно рослин винограду, не впливає на інтенсивність забарвлення ягід та інтенсивність утворення пруїну.
Результати реєстраційних випробувань фунгіциду в боротьбі з псевдопероноспорозом хмелю Інститутом сільського господарства Полісся також довели те, що Богатир - препарат активної біологічної дії, ефективність якої складає 80 - 94%. При цьому чистий прибуток від реалізації додаткової продукції складає 1463,50 грн/га.
Такі детальні дослідження системно-контактного фунгіциду Богатир (металаксил, 80 г/кг, манкоцеб,640 г/кг), враховуючи відомі діючі речовини, дозволяють із повною впевненістю рекомендувати препарат для використання проти фітофторозу на картоплі, помідорах та від несправжньої борошнистої роси на цибулі, огірках та інших культурах. Адже переваги препарату очевидні.
Богатир, з.п. використовується для обприскування профілактично або в період вегетації при появі перших ознак захворювання.
Норма витрати робочої рідини 200 - 250 л/га, а для виноградників - 800 - 1000 л/га.
Обробіток проводиться 2 - 3 рази з інтервалом 10 - 12 днів. Доцільним є використання в системі з інсектицидами (Командор, в.р.к.). Препарат сумісний з пестицидами, що мають нейтральну реакцію. Богатир, з.п. малотоксичний для людини, тварин, птахів та бджіл. Вартість обробітку значно менша, ніж аналогічними препаратами.
Богатир - перевірений стандарт ефективності, який має профілактичний, захисний та лікувальний ефект
|