Среда, 18.12.2024, 12:03
Приветствую Вас Гость



Каталог статей

Главная » Статьи » Защита растений

БОГАТИР. Надійний захист, відсіч хворобам!
БОГАТИР. Надійний захист, відсіч хворобам!

Важливу роль у збереженні врожаю в овочівництві, плодівництві і виноградарстві, особливо в поліпшенні якості плодів і ягід, відіграє захист майбутнього урожаю від чисельних грибкових хвороб.

 

Хвороби плодових і овочевих культур завдають великої шкоди виробникам, значно зменшуючи врожай і погіршуючи його якість призводять до послаблення рослин, внаслідок чого вони втрачають стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища і часто гинуть.

 

Серед різноманітних факторів зовнішнього середовища винятковий вплив на розвиток шкідників і хвороб виявляють кліматичні умови і господарська діяльність людини.

 

Через відношення шкідливих організмів до погодних умов, особливо до температури і вологості, можна спрогнозувати їх появу і поширення і своєчасно провести запобіжні заходи.

 

Проростання спор фітопатогенних грибів можливо в широкому температурному діапазоні - від 0 до 35оС, але з неоднаковою швидкістю, уповільнюючись при відхиленні від оптимальних значень. 

 

Проростання спор, а відповідно і ураження рослин зазвичай відбувається при наявності крапельної вологи (роса, дощ). Так розвиток гриба Phytophtora infestans збудника фітофторозу картоплі і томатів можливий тільки при високій (не менше 75%) вологості повітря або при наявності краплинно-рідинної вологи на листях.

 

Для картоплі і томатів фітофтороз є найнебезпечнішою хворобою, затяжний характер якої при сприятливих погодних умовах і відсутності захисту приводить до того, що уражені листки і стебла буріють, загнивають, вся рослина передчасно згниває. Як правило, розвитку фітофторозу передує альтернаріоз , розвивається за 7-10 днів раніше фітофторозу і при сприятливих умовах (різке зниження температури повітря і часті заливні дощі) він передає естафету фітофторозу. Тому виявивши симптоми захворювання потрібно терміново починати профілактичні обприскування рослин картоплі і томатів системно-контактними препаратами, які захищають і листя і стебло рослин від грибкових хвороб.

 

З цим не потрібно запізнюватись, тому що спори гриба легко розносяться вітром, змиваються дощем, внаслідок чого посіви за 3-7 днів можуть повністю "згоріти". Втрати врожаю картоплі складуть 60-70%, томати будуть нетоварні. Потрібно пам`ятати, якщо фітофтороз з`явився на картоплі, то через 7 днів він обов`язково з`явиться на ранніх томатах.

 

Основною хворобою цибулі, огірків, часто кавунів, кабачків і капусти інтенсивних сортів є пероноспороз або несправжня борошниста роса.

 

Посівам ріпаку завдають значної шкоди альтернаріоз, пероноспороз та сіра гниль.

 

Виноград при сприятливих умовах уражує мілдью, чорна плямистість, оїдіум, сіра та біла гнилі.

 

На посадках хмелю небезпечною є хвороба псевдопероноспороз. Це найбільш шкодочинна хвороба хмелю, зрештою найнебезпечніша для листової поверхні.

В зв`язку з цим особливе значення приділяється надійним захисним заходам від хвороб, які направлені на поєднання генетичних властивостей культурних рослин з агротехнічними, біологічними і хімічними прийомами, в першу чергу, для запобігання розвитку шкідливих організмів і вирощування здорових рослин. Це і підбір стійких сортів, і досягнення оптимальної густоти і правильного розміщення ділянки, що покращує провітрення і освітлення, а значить уповільнює розвиток хвороб.

 

Маркетингові дослідження вказують на невпинне щорічне зростання попиту на фунгіциди в овочівництві, виноградарстві і хмелярстві. Причин цьому декілька, але головні це інтенсивний спосіб вирощування, на який перейшли основні виробники і зміна клімату, що через стресові умови робить рослини вразливими до патогенів.

 

Застосовувати контактні препарати в період активного росту культурних рослин недоцільно.

 

Крім того, що вони мають невисоку ефективність і не стійкі до змивання дощем, контактна дія дозволяє захищати тільки оброблену частину рослини і не поширюється на молоді відростки.

 

Найкращий захист в такий період забезпечують препарати системно-контактної дії, системна дія яких не залежить від погодних умов і рухаючись в акропетальному напрямку захищає всю рослину разом з новим приростом протягом тривалого періоду. Біологічна активність таких препаратів в переважній більшості становить понад 80%.

 

Високі результати під час реєстраційних випробувань показав і успішно використовується у виробничих умовах новий препарат від компанії "Альфа-Хімгруп" - Богатир, наділений дійсно богатирською силою проти збудників хвороб класу Oomycetes.

 

Богатир з.п. - фунгіцид системно-контактної дії, який має профілактичну, лікувальну, викорінюючу та антиспорулентну дію. Унікальність цього препарату заключається в тому, що він складається з двох діючих речовин - металаксилу (який діє системно) і манкоцебу (діє контактно), які вдало поєднуються та чудово доповнюють один одного, збільшуючи довготривалість захисної та лікувальної дії.

 

Богатир з.п. - комбінований фунгіцид, який ефективно діє проти несправжньої борошнистої роси овочевих культур, тютюну та хмелю, фітофторозу картоплі та томатів, мілдью винограду та інших хвороб. Випускається у формі порошку, що змочується, з вмістом металаксилу - 80 г/кг і манкоцебу - 640 г/кг.

 

При застосуванні системний елемент препарату металаксил проникає в рослину через листя, стебло, частково корені. Діюча речовина акропетально розноситься по всій рослині, захищаючи як вегетативні органи: листя, стебла (навіть ті, які з`явились після обприскування), так і генеративні: бульби, плоди, ягоди. Завдяки трансламінарній дії препарат з обробленої частини листка через внутрішні тканини проникає на необроблену, забезпечує захист з обох сторін. Манкоцеб є ефективним контактним фунгіцидом і ключовою ланкою анти резистентної стратегії. Утворюючи на поверхні листка плівку захищає профілактично від проникнення в рослину грибкових інфекцій. У патогенів не виробляється стійкість до манкоцебу, тому перешкоджаючи появі спор, він підсилює в цьому дію металаксилу і запобігає утворенню резистентних до металаксилу рас збудників. А наявність у складі манкоцебу значної кількості цинку забезпечує потребу в цьому мікроелементі для овочевих культур і винограду. 

 

Використовуючи здатність рослин засвоювати цинк поверхнею листка, можна ефективно попередити виникнення дефіциту мікроелементу (до нестачі якого особливо чутливі картопля і виноград), стимулюючи тим самим розвиток листя і кореневої системи, покращуючи якість плодів і ягід. Все це має неабияке значення в стресових умовах росту рослин, які настають під час засухи, холодів і несприятливого рівня PH, коли грунтові мікроелементи стають недоступними для засвоєння.

 

Добре досліджена ефективність фунгіциду Богатир проти грибкових хвороб винограду. Враховуючи наявність на виноградниках великої кількості грибкових патогенів, які належать до різних таксономічних груп і відрізняються по стійкості до наявних фунгіцидів та для покращення комплексної системи захисних заходів за рахунок поповнення фунгіцидами різних хімічних класів лабораторією захисту рослин ІВІВ імВ.Є. Таїрова проведені випробування ефективності препарату Богатир проти найбільш шкодочинних грибкових хвороб винограду в умовах Півдня України.

 

Як відомо, в усіх зонах виноградарства найбільшої шкоди насадженням спричиняють хвороби, що уражують деревину виноградних кущів (чорна плямистість, інфекційне засихання та еутіпіоз), мілдью, оїдіум, сіра гниль та інші.

Результати лабораторних досліджень свідчать про високу токсичність фунгіциду Богатир відносно пікноспор Phomopsis vitocola Sacc. - збудника чорної плямистості винограду. В концентрації 0,06 %, що в 4,2 рази нижче концентрацій, що застосовуються в польових умовах, препарат викликав повну загибель спор збудника хвороби. Дія фунгіциду попереджує появу конідіального спороношення збудника мілдью (Plasmopara viticola Berl.et de Toni) в концентрації 0,25% (ефективність геностатичної активності 64,9%), сприяє лізісу збудника оїдіуму (Uncinula necator Burrie) на гронах та ягодах (ефективність дії 51,5 та 30,3% відповідно).

 

В умовах виробничого досліду на сорті Аліготе Богатир знизив ураження листків мілдью в 10,1, а грон в 14,6 раз порівняно з контролем (ефективність дії 90,1% та 92,1% відповідно). Відмічено фунгіцидну дію проти ураження урожаю винограду оїдіумом та сірою гниллю. В нормі витрати 2,5 кг/га препарат знизив інтенсивність розвитку оїдіуму на гронах сорту Аліготе в 2,3 рази, а сірої гнилі в 2,1 раз, що відповідає рівню ефективності 84,2 і 52,3%.

 

Застосування фунгіциду в боротьбі з грибковими хворобами суттєво покращує якість урожаю. В варіантах де застосувався Богатир цукристість соку була вищою на 1,1 мг/100 см2 порівняно з контролем.

 

Результати реєстраційних випробувань фунгіциду в боротьбі з псевдопероноспорозом хмелю Інститутом сільського господарства Полісся також довели, що Богатир - препарат активної біологічної дії, з періодом захисту 12-14 днів і ефективністю 80-94%.

 

Переваги фунгіциду Богатир з.п. (металаксил, 80 г/кг, манкоцеб, 640 г/кг): 
широкий спектр дії (пригнічує близько 400 збудників хвороб); 
ефективність на всіх стадіях розвитку рослин; 
захист всієї рослини (листя, пагони, а також молоді листки); 
подвійна дія завдяки системному та контактному компонентам; 
висока якість урожаю; 
стійкість до змивання дощем; 
надійний захист від хвороб, навіть за несприятливих погодних умов; 
малотоксичність для людей, тварин, птахів, бджіл, що практично виключає можливий негативний екологічний ефект.

 

Богатир можна використовувати як самостійно, так і в системі з іншими фунгіцидами та інсектицидами (Командор) для забезпечення всебічного захисту. Слід враховувати, що незважаючи на високу системність, при нерівномірному нанесенні препарату на рослину, відбувається неоднаковий розподіл елементів препарату по органах, що може призвести до значного зниження ефективності.

 

Вказані позитивні властивості логічно вписують Богатир в систему захисту винограду від компанії "Альфа-Хімгруп".

 

Враховуючи багаторічне використання відомих діючих речовин можна рекомендувати препарат для захисту хмелю, ріпаку, картоплі, томатів, огірків, цибулі від найбільш шкодочинних хвороб. Адже Богатир має переваги які очевидні.

 

Перевірена ефективність фунгіциду Богатир допоможе отримати надійний захист вашого врожаю, сприятлива ціна - економічну вигоду.

 

Матеріал підготував: 

 

Кузьмич Віталій Сергійович

Вчений-агроном, провідний спеціаліст по засобам захисту рослин
Категория: Защита растений | Добавил: Agro-Consulting (03.02.2010) | Автор: Agro-Consulting
Просмотров: 1821 | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Семена
Риверм
Гумат калия
Форма входа
Ваши счета LiqPay
Спецпоиск
СпецПоиск

на www.udobrenia-szr.com.ua
во всем интернете
установить СПЕЦПОИСК на Вашем сайте
Тематич. статьи
Экологическое земледелие [9]
Выращивание сельскохозяйственных культур [13]
Технология обработки почвы [14]
Семенной материалл [1]
Защита растений [23]
Актуальные статьи и пупликации
Болезни и вредители [1]
Поиск по сайту
Калькулятор
Block title
Счётчик тиц
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Test
Узнай свой IP адрес
Копирование и использование материалов разрешается только
с указанием гиперccылки на сайт www.udobrenia-szr.com.ua как на источник информации.
Все права защищены!!!/SPAN> Copyright MyCorp © 2024 |

Rambler's Top100