Хліб усьому голова. Суть цих слів добре розуміють ті, кому випало цей хліб вирощувати. Хто кожного року не стоїть перед дилемою - сіяти чи не сіяти. Звичайно сіяти. І потім чекати, то сприятливих погодніх умов, то прийнятних цін на вирощений врожай, щоб хоч трохи залишитися з прибутком. Не секрет, що з кожним роком це вдається все важче. Дорожчає все: запчастини, техніка, паливо-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, мінеральні добрива, робоча сила. Тільки на зерно цінова чаша терезів ніколи не коливається в сторону селянина. В цих умовах прораховується вартість кожного виду робіт від підготовки грунту і висіву до системи захисту зернових від шкідників, хвороб, бур`янів і підживлення мінеральними і ростостимулюючими речовинами.
Життєво важливою складовою у технології вирощування зернових культур є захист посівів від бур`янів, які постійно конкурують за світло, вологу та поживні речовини з рослинами зернових, чим значно знижують майбутній врожай. Як відомо, бур`яни, завдяки ряду біологічних особливостей є набагато конкурентноздатнішими, ніж культурні рослини, тому слід запобігти або максимально мінімізувати їх негативний вплив.
Для цього в арсеналі агронома повинен бути гербіцид, який би ефективно контролював бур`яни, що знаходяться на зерновому полі, і в той же час був високоселективним, тобто мінімально впливав на культурну рослину. Основною рисою такого препарату повинна бути мінімальна залежність гербіцидної дії, кінцевої ефективності від несприятливих погодніх умов, наприклад, низьких або високих температур, випадання опадів після обробітку. Конче потрібно, щоб цей препарат був гнучким у часі застосування, щоб його можна було використовувати протягом тривалого періоду вегетації культури без ризику негативного впливу на неї.
Невід`ємною властивістю такого гербіциду повинна бути відсутність післядії на наступну культуру у сівозміні, тобто мінімально накопичуватись в грунті і рослинах, швидко розкладатись на нетоксичні сполуки.
Не останніми є вимоги, щодо легкості і зручності у використанні, стійкості до низьких температур при зберіганні та безпечності для контактуючих осіб і навколишнього середовища.
Для задоволення всіх цих вимог компанія "Альфа-Хімгруп" пропонує на ринку пестицидів гербіцид Альфа-Стар.
Гербіцид системної дії Альфа-Стар (діюча речовина трибенурон-метил у формі водорозчинних гранул, 750 г/кг) призначений для післясходового знищення однорічних та багаторічних дводольних бур`янів в посівах озимої та ярої пшениці, жита, озимого і ярого ячменю. Діюча речовина гербіциду поглинається переважно листками і переміщується до точок росту бур`янів, що забезпечує ефективний захист протягом 4-х тижнів. Трибенурон-метил зупиняє поділ клітин чутливих бур`янів, у результаті чого їх ріст припиняється уже через декілька годин після обробітку. Для максимальної ефективності Альфа-Стар слід вносити в період активного росту бур`янів, тобто в стадії від 3-х до 6-ти листків. Найкраще його застосовувати, коли однорічні бур`яни зійшли, добре розвинулись, сформувавши не менш 2-3 справжніх листків. Найкращий період контролю над осотами - обприскування у фазі розетки. На багаторічних бур`янах системна дія гербіциду дає можливість діючій речовині проникати через листя до коренів, знищуючи всю рослину. Видимі симптоми дії гербіциду з`являються через 5-8 днів. Менш чутливі бур`яни і ті, що перебувають на більш пізній стадії росту можуть не загинути, але в цьому випадку їх ріст припиняється і вони більше не конкурують з культурними рослинами за споживання поживних речовин і води.
Альфа-Стар забезпечує ефективну боротьбу з більшістю однорічних та багаторічних дводольних бур`янів (включаючи стійкі до препаратів групи 2,4-Д), таких як лобода біла (Chenopodium album L.), будяк польовий (Cirsium arvense L.), молочай лозяний (Euphorbia virgata W.K.), редька дика (Raphanus raphanistrum L.), грицики звичайні (Capsella bursa-pastoris L.), підмаренник чіпкий (Galium aparine L.), триреберник непахучий (Matricaria perforata Merat.), гірчак березковидний (Polygonum convolvulus L.), рутка Шлейхера (Fumaria Schleicheri Soy-Willem), кучерявець Софії (Descurainia Sophia L.Wedd), осот жовтий польовий (Souchus arvensis L.), гірчиця польова (Sinapis arvensis L.) та іншіх.
Високу ефективність Альфа-Стар (д. р. трибенурон-метил 750 г/кг) переконливо довело виробниче застосування препарату в умовах трьох грунтово-кліматичних зон України: Полісся, Лісостепу і Степу. За даними Інституту захисту рослин УААН України, який в 2005 році проводив польові випробування гербіциду Альфа-Стар на посівах озимої пшениці в господарствах Київської і Хмельницької областей і на дослідному полі Інституту захисту рослин, застосування препарату забезпечує якісний захист від однорічних і багаторічних дводольних бур`янів. Обприскування посівів озимої пшениці в фазі кущіння робочою рідиною з Альфа-Стар в нормі витрати 20 г/га і витратою робочої рідини 300 л/га забезпечувало контроль над однорічними і багаторічними дводольними бур`янами.
Лобода біла знижувала чисельність на 87-89%, гірчиця польова і редька дика на 82,7-88,2 %, грицики звичайні на 80-86,5 %, гірчак березковидний на 88,5 %, будяк польовий на 80-82%, молочай лозяний на 83,3%, підмаренник чіпкий на 81,8%, триреберник непахучий на 85%, кучерявець Софії на 85,4%, рутка Шлейхера на 89,5%, осот жовтий польовий на 79,2%.
При збільшенні норми витрати препарату до 25 г/га, збільшувалась чутливість до дії гербіциду дводольних бур`янів: гірчиця польова, редька дика, грицики звичайні - гинули на 97-98%, рутка Шлейхера - на 90,5%.
Достатньо чутливими були будяк польовий, молочай лозяний, триреберник непахучий, підмаренник чіпкий, осот жовтий, гірчак березковидний (в межах 85-90%), що відповідало рівню ефективності стандартного препарату з аналогічною діючою речовиною.
Застосування гербіциду Альфа-Стар сприяло суттєвому збільшенню урожаю озимої пшениці в порівнянні з контролем в межах 0,25-0,57 т/га.
В результаті проведених досліджень встановлено, що біологічна ефективність Альфа-Стару з нормами витрати 20-25 г/га була найвищою на 30-й день після застосування, а період захисної дії гербіциду триває до 60 днів.
Для ефективної боротьби з бур`янами необхідно ретельно покрити їх робочим розчином. У разі густого стояння пшениці чи сильної забур`яненості необхідно підвищити витрату робочої рідини. Обприскування гербіцидом Альфа-Стар рекомендується проводити з допомогою надземної техніки в ранкові (до 10), і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках.
Застосовувати у суху погоду. Дощ, який випав протягом трьох годин після обприскування може суттєво знизити ефективність Альфа-Стару.
Завдяки швидкому розпаду препарату в грунті, відсутні обмеження для наступних культур в сівозміні; величина напіврозпаду трибенурон-метилу в грунті не перевищує 10 днів.
Дослідження гігієнічної оцінки динаміки залишкової кількості трибенурон-метилу, діючої речовини гербіциду Альфа-Стар, були проведені в ході державних випробувань на зернових в 2005 році Інститутом екогігієни і токсикології ім. Л. І. Медведя МОЗ України. В ході досліджень, які проводились на ярому ячмені з нормою витрати препарату 25 г/га, було встановлено, що залишкові кількості трибенурон-метилу в зелених рослинах ячменю було виявлено тільки в день обробітку, в соломі і в зерні ячменю в період збору врожаю залишкової кількості трибенурон-метилу не виявлено.
Переваги гербіциду Альфа-Стар в.г. (трибенурон-метил 750 г/кг): Широкий спектр контрольованих дводольних бур`янів, особливо таких як осот, підмаренник чіпкий та інших. Низька норма внесення, починаючи з 15-20 г/га на ярих зернових, забезпечує зручність та простоту у користуванні. Розтягнуті строки застосування, починаючи з фази двох-трьох листків до виходу в трубку ярих та появи прапорцевого листа у озимих зернових. Початок дії на бур`яни вже через 2-3 години після внесення. Сумісність з більшістю пестицидів. Не має обмежень для наступних культур в осінній та наступній весняній сівозмінах. Ефективно працює починаючи з температури повітря +50С.
Альфа-Стар зареєстрований на посівах озимої пшениці з нормою 20-25 г/га. Досвід використання аналогічної діючої речовини і виробничі випробування дають можливість розширити спектр використання посходового гербіциду на посівах ярого і озимого ячменю, ярої пшениці, жита.
Для захисту посівів зернових культур компанія "Альфа-Хімгруп" зареєструвала ряд нових препаратів, застосування яких здешевлює технологію вирощування за рахунок нижчої ціни, а головне при цьому не потерпає якість продуктів. Подана система захисту зернових і комерційна пропозиція дає можливість самому порахувати і пересвідчитись в цьому.
Завойовуючи довір`я клієнтів, компанія продовжила роботу ЗАТ "Хімагросервіс" в напрямку впровадження нових препаратів для захисту рослин.
Споживачі "Отаману" переконалися не тільки в економічній вигоді його застосування. Багато з них, завдяки акції відвідали сонячну Анталію. От і зараз, в кращих традиціях, компанія "АльфаХімгруп" оголосила акцію на препарат "Альфа-Стар". Призи приємно здивують, головний з яких - подорож до Європи. (Умови акції на стор. 2).
За допомогою препаратів компанії "Альфа-Хімгруп", одним з яких є Альфа-Стар, 75% в.г., налагодити високоприбуткове виробництво зерна цілком можливо.
Тож, високих Вам врожаїв і плідної співпраці з "Альфа-Хімгруп"!
Кузьмич Віталій Сергійович вчений-агроном, провідний спеціаліст по засобам захисту рослин