АЛЬФА СТАНДАРТ стандартне рішення в захисті рослин
Останнім часом виробництво цукру стало економічно вигідною справою. Не останнім в цій ланці є те, що цукрові буряки є найбільш продуктивною польовою культурою в помірному поясі планети і в Україні зокрема.
При достатньому рівні агротехніки, забезпечення живлення рослин мінеральними речовинами і надійному захисті, урожай коренеплодів може досягти 70 т і більше з одного гектара. Одночасно для забезпечення високого рівня продуктивності посівів цукрових буряків їм необхідно забезпечити необхідні умови вегетації. Серед них кожен компонент є важливим.
Протягом довгого періоду вегетації 180.220 днів потрібно забезпечити, особливо у другу половину вегетації, вологою, високим і добре збалансованим агрофоном, нейтральною або слаболужною реакцією грунтового розчину і надійним захистом від усього комплексу шкідливих організмів: шкідників, бур`янів і особливо хвороб.
На посівах цукрових буряків небезпечними можуть бути різні хвороби, це цілий комплекс збудників, патогенів різної природи, яких називають "коренеїд", які дуже небезпечні на самих ранніх фазах росту і розвитку рослин культури. Ефективним захистом від них є застосування якісних протруйників насіння, які роблять молоді рослини стійкими до патогенів.
В середині і другій половині вегетації особливу небезпеку для посівів цукрових буряків становлять хвороби грибкової породи - церкоспороз (збудник Cercospora beticola Sacc), борошниста роса (збудник sErysiphe communis Grei), переноспороз (збудник Peronospora schachtii Fuck).
Високі літні температури повітря і посуха сприяють масовому поширенню хвороби і розвитку епіфітотії. Як результат рослини втрачають свій листковий тургор, знижують продуктивність і вміст цукру в коренеплодах.
Зерновим колосовим культурам за період вегетації дошкуляють борошниста роса, септоріоз, плямистості листя, гельмінтоспоріоз.
Посівам ріпаку завдають значної шкоди альтернаріоз і септоріоз.
На посівах соняшнику набули поширення біла та сіра гнилі, фомоз, несправжня борошниста роса.
Якщо вчасно не вдатися до захисту цих культур втрати можуть бути як в якісному, так і в кількісному вираженні.
Контактні препарати мають низьку ефективність . до 55%, крім того вони не стійкі до змивання дощем і захищають тільки ту частину рослини, на яку потрапив робочий розчин.
Тому найкращий захист забезпечать препарати, в яких виражена системна дія, що незалежить від впливу погодніх умов,при цьому біологічна активність становить більше 80%.
Вдало пройшов реєстраційні випробування і успішно використовується новий препарат від компанії "Альфа.Хімгруп" - Альфа-Стандарт, який наділений захисними властивостями проти збудників багатьох хвороб на основних сільськогосподарських культурах.
Альфа-Стандарт - універсальний системний фунгіцид захисної та куративної дії. Випускається у формі концентрату суспензії з діючою речовиною карбендазим 500 г/л.
Завдяки вдалій формуляції забезпечує відмінний контроль більшості грибкових захворювань у найрізноманітніших кліматичних умовах у рільництві, овочівництві та багаторічних насадженнях. При застосуванні препарат адсорбується через корені та зелене листя і транслокується по рослині. Добре захищає від інфекцій, які знаходяться всередині, а також на поверхні рослин.
Альфа-Стандарт належить до найефективніших препаратів проти збудників хвороб цукрових буряків: церкоспорозу та борошнистої роси, характеризується швидкою початковою дією і тривалим захисним періодом; карбендазим швидко проникає в рослину і перерозподіляється у ній, перешкоджаючи зараженню всередині і зовні.
Альфа-Стандарт є придатним для застосування протягом вегетації на усіх зернових. Оптимальний термін застосування - від початку фази кущення до фази другого вузла у зернових.
Препарат також є високоефективним фунгіцидом для профілактичних та викорінюючих обробітків соняшнику від комплексу хвороб. Для повного захисту рослин необхідно проводити два обприскування. Перший раз у фазі формування кошиків-початок цвітіння і другий раз - через 10.14 днів.
Альфа-Стандарт добре переноситься рослинами незалежно від стадії розвитку культури. Крім того, він підвищує життєздатність рослин, проявляє профілактичну і превентивну дію, пригнічує захворювання в ранній фазі.
Добре досліджена ефективність системного фунгіциду Альфа-Стандарт проти збудників хвороб листя цукрового буряка. За даними Інституту цукрових буряків УААН, який проводив виробниче випробування в трьох грунтово-кліматичних зонах бурякосіяння України, застосування Альфа-Стандарту стримувало розвиток основних хвороб протягом тривалого періоду.
Розвиток і поширення захворювання листя рослин цукрових буряків відбувалися досить інтенсивно. На ділянках, де застосування фунгіцидів не проводили в перших числах липня, з`явилися перші ознаки захво рювання листя. Вже на двадцятий день розвиток церкоспорозу досягав 27,1%, борошнистої роси 18.20%, пероноспорозу до 37%.
Застосування для захисту посівів цукрових буряків від хвороб фунгіциду Альфа-Стандарт в нормі витрати 0,3 л/га забезпечило високий рівень контролювання збудників хвороб.
На сьомий день після проведення обприскування розвиток церкоспорозу, переноспорозу і борошнистої роси не відбувався, біологічна активність дії фунгіциду становила 100%.
Захисна дія фунгіциду Альфа-Стандарт проявлялась на посівах цукрових буряків і на двадцятий день після обприскування. Біологічна ефективність захисної дії препарату у стримуванні розвитку церкоспорозу становила 87%, переноспорозу - 84% , борошнистої роси . 89%.
Збільшення норми витрати фунгіциду Альфа-Стандарт до 0,4 л/га забезпечувало посилення захисної дії препарату. Зниження розвитку церкоспорозу на двадцятий день становило 92%, переноспорозу . 89,7%, борошнистої роси на 93%, що за рівнем біологічної ефективності не відрізнялося від рівня дії препарату з аналогічною речовиною.
Застосування Альфа-Стандарту забезпечило отримання прибавки урожайності коренеплодів на 5,2.6,4 т/га. Одночасно, якість цукрової сировини істотно покращилась.
Рівень цукристості коренеплодів порівняно з контролем був вищим на 0,9%.
Таким чином, оптимальними нормами внесення фунгіциду Альфа-Стандарт на посівах цукрових буряків 0,3 л/га. При виникненні загрози розвитку епіфітотії норму внесення Альфа Стандарту доцільно збільшити до 0,4 л/га.
Альфа-Стандарт застосовують для захисту від хвороб профілактично, або за появи перших ознак. Щоб запобігти виникненню резистентності, рекомендується чередування з фунгіцидами різноманітних класів і механізмів дії. Якщо знадобиться провести багаторазові обробки, Альфа-Стандарт, застосувати не більше двох раз за сезон.
Альфа-Стандарт не спричиняє токсичної дії на бджіл і має лише слабкий токсичний вплив на риб, тому не можна допустити потрапляння препарату і залишків його робочого розчину, а також порожньої тари до водоймищ.
Препарат застосовують в період вегетації при появі ознак хвороби. При цьому розчин необхідно наносити рівномірно налисткову поверхню рослини, застосовуючи добре відрегульоване обладнання.
Дослідження гігієнічної оцінки динаміки залишкової кількості карбендазиму, діючої речовини Альфа-Стандарту, проведені Інститутом екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя в 2005 році, показали, що дворазове засто сування препарату в нормі 0,4 л/га не сприяє накопиченню в зелених рослинах, коренеплодах і грунті.
В зелених рослинах карбендазим визначався тільки на сьомий день після обробітку. В період збору врожаю в зелених рослинах, коренеплодах і грунті залишкової кількості Альфа-Стандарту не виявлено.
Високоефективний захист проти широкого спектра хвороб; Відмінний контроль грибкових захворювань у різноманітних кліматичних умовах; Має профілактичну та лікувальну дію, зупиняючи захворювання у ранній фазі; Висока біологічна ефективність; Простий у застосуванні; Має подовжений період захисної дії; Має швидку стоп-дію; Ефективний при одноразовому застосуванні; Добре переноситься культурами, незалежно від стадії розвитку культури; Високоекономічний - збільшення врожаю багаторазово окуповує витрати на обробіток.
Вказані позитивні характеристики логічно вписали Альфа-Стандарт в систему захисту цукрових буряків від компанії "Альфа-Хімгруп".
Враховуючи досвід використання препаратів на основі карбендазиму, можна допустити включення його в систему захисту зернових колосових, кормових буряків, ріпаку, соняшника, плодових культур.
Головне, що препарати, які пропонуються компанією "Альфа-Хімгруп" для сільсько-господарського виробництва, значно здешевлюють технологію тієї чи іншої культури за рахунок нижчої ціни. А чіткий контроль усіх етапів виробництва продукції дозволяє добре орієнтуватися у виборі партнерів та постачальників і тільки покращувати якість пропонованих засобів захисту рослин. В планах компанії розширення пропозиції для задоволення зростаючих потреб ринку.
Препарати, які пропонує "Альфа-Хімгруп" це стандарти, перевірені практикою, а застосовуючи Альфа-Стандарт Ви самі переконаєтесь в цьому.
Кузьмич Віталій Сергійович вчений.агроном, провідний спеціаліст по засобам захисту рослин.